Trudny okres...? | nowa50plus | e-blogi.pl
Blog nowa50plus
Trudny okres...? 2017-09-12

Przechodzę trudny okres w swoim życiu… Doskwiera mi samotność…


Postanowiłam odświeżyć kilka znajomości i…


Zadzwoniłam do kolegi z którym dawno nie rozmawiałam. Kiedyś te kontakty były dość częste, nawet byliśmy razem na paru imprezach, ale potem z racji odległości i obowiązków powoli wytracały na intensywności i stawały się coraz to rzadsze i rzadsze aż w końcu prawie zanikły.


Oczywiście wiedzieliśmy co u kogo się dzieje ale to tak bardzo pobieżnie…


No, ale zadzwoniłam do niego i…


„M. co słychać..? A on na to… słuchaj ja umieram…”


Myślałam, że sobie żartuje… Często zdarza się, że mówimy w ten sposób jak np. boli nas głowa czy mamy inne dolegliwości. Ale on mówił serio… Zatkało mnie…


Otóż jakiś czas temu wykonując jakieś prace w ogrodzie… poślizgnął się na świeżo skoszonej trawie… Pamiętam jak mi o tym opowiadał… nie sądziłam, że będzie to początek czegoś bardzo poważnego…


Ból po tym upadku utrzymywał się dość długo więc wybrał się do lekarza… Potem były badania, konsultacje, znów badania znów konsultacje… jakieś leczenie, jakaś rehabilitacja… A poprawy brak!


Wreszcie kolejne już badania i kolejne wyniki przyczyniły się do postawienia wstępnej diagnozy…


Aktualnie jest po różnych bardziej mniej inwazyjnych zabiegach, po długim leczeniu, po chemii… i niestety nie ma poprawy. Jest przed kolejną serią badań, której bardzo się boi, bo czuje się źle i to może świadczyć o dalszych przerzutach…


Nie wiedziałam co powiedzieć, nadal nie wiem… bo czy można w takiej sytuacji znaleźć odpowiednie słowa czy w ogóle takie istnieją…


Pomyślałam... „Boże… M. bardzo ci współczuję, bardzo mi ciebie żal będę trzymać za ciebie kciuki żeby wyniki były dobre i żebyś zwyciężył tę nierówną walkę.


Walcz do końca…


Powiedziałeś mi, że miałeś fajne życie, wiele fajnych rzeczy doświadczyłeś ale chciałbyś jeszcze żyć… i ja ci tego życzę… trzymaj się M.”


 


I czy rzeczywiście przechodzę trudny okres w swoim życiu...???


Dodaj komentarz


nowa50lus 2017-09-14

Tak to okropna choroba. Mam nadzieję, że ON jednak wygra tę walkę...
Zdrowie jest najważniejsze!!!

frausuchen 2017-09-12

Rak... Co to ścierwo potrafi zrobić z człowiekiem... Walka z nim to koszmar, patrzenie na zmagania chorego to też koszmar. Strasznie współczuję Twojemu znajomemu.

frausuchen 2017-09-12

Rak... Co to ścierwo potrafi zrobić z człowiekiem... Walka z nim to koszmar, patrzenie na zmagania chorego to też koszmar. Strasznie współczuję Twojemu znajomemu.

e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]